תרבות

אני אוהב את RIO הוא מתלהב תרבות, ונראה לכיסוי עושר הרב של יצירתיות אמנותית שנוצץ ברחבי העיר, בכל הצורות המסורתיות וחדשניות שלה והביטויים.


הרפרטואר של ריו דה ז'נרו של תרבות המסורתית הוא הרחיב, כולל פסטיבלים, הפקות תיאטרון, תערוכות אמנות, ומופעי מחול. ביטויים אמנותיים מהפקות תיאטרון יוקרתיים לאוצרות Favela אותנטיות הם הציגו לקוראים, הוספת מרקם גדול יותר לתיק התרבות בעיר.


תמונות ריו דה ז'נרו

CARIOCAS הוא הנשמה של ריו


'תרבות' היא מונח פתוח ונוזל המתייחס לכל דבר המיוצר על ידי השכל האנושי. הוא כולל אמנות מסורתית, כגון סרט, תיאטרון, מחול ותערוכות, כמו גם בילויים יומיומיים המהווים את מהותה ואופייה של אוכלוסייה. ריו דה ז'נרו היא באמת עשירה במורשת וגיוון, שילוב יצירתיות וקלט.

כאשר ריו דה ז'נרו עולה על הדעת, יש שפע של תמונות: חופים זהובים, כדורגל, קרנבל, בשר על האש, ו" קפיריניה "הלאומית המשקה - עדיין, יותר מכל דבר, זה העם של העיר, שהופך ריו מה זה הוא.

בשם "Cariocas," תושבי ריו ליצור קבוצה מגוונת מאוד מבחינה תרבותית, כפי שהם באים ממורשות, תרבויות ודתות שונות - עם תכונות שאין להכחישה מליטה את התרבות יחד: מצב רוח טובה באופן כללי, אהבה לכל חיים, ידידותי, ואירוח חם.


Cariocas פתוח ומסביר פנים, הוא החלק החיוני של מה שעושה את יעד פופולרי ריו כגון: ניחן בגישה אופטימית באופן טבעי, אנשים של ריו נבדלים באופן ייחודי על ידי החיוך אמיתי, ספונטניות והטבע הסקרנים.


מרכז לתרבות קריוקה הכוללת הוא את התפקיד החיוני שבני משפחה וחברים לשחק לתוך אחד של חיי אחר: ימי הולדת הם תמיד חגגו מוקפים בחברים רבים ועל ידי המשפחה המורחבת, וכל אירוע הוא ההזדמנות המושלמת כדי לקבל יחד ולהתרועע. ספורט, מוסיקה, ובחוץ השמש הם נהנו הכי טובים בחברתם של אחרים, וברביקיו סוף השבוע הם מרכיב עיקרי של חיים מקומיים.

חלק מהפילוסופיה המקומית הוא העניין הכנה ללמוד על דרכים ונימוסים של חלקים אחרים של העולם, ושילוב אלמנטים רבים חדשים בנוף התרבותי המקומי, שילדו את ביטויי קריוקה במיוחד כגון ז'אנר המוזיקלי בוסה נובה ועוד מגוון של פנינים הגסטרונומית, אמנותיות, ספרותיות ו.

היבט אחד שמעניק Cariocas הרוח השונה שלהם הוא הנטייה לשלב השפעות מתרבויות רבות ושונות בסגנון מקסים ושובב.

במאה השנים האחרונות, האווירה רגועה, אנשי נוף יפה ופתוח-לב של ריו פעלו כ'מוזה 'לסופרים, משוררים, ומלחינים גדולים כגון טום ז'ובים ויניקיוס דה Moraes, יוצרים של שיר בוסה נובה ציון' Garota דה איפנמה "(נערת מאיפנמה).

אותם היבטים של העיר משכו כמה מהאמנים המוכשרים ביותר מכל רחבי העולם, וזרם גדול של הון אנושי ביוזמת התפתחויות פנומנלי בתוצרת התרבותית של העיר.


הביטוי המפורסם ביותר ובעולם הגלוי של תרבות קריוקה הוא חגיגת הקרנבל באמת מרהיבה שמתקיימת בכל שנה: אלפי התושבים צועדים במצעד תלבושות מקהלה מתוחכמות מאוד בצליל של המוזיקה סמבה.


העולם מפורסם ברחבי העולם במשך עשרות שנים, הקרנבל בריו הוא חגיגה של חמישה ימים באמת פראית ומרהיבה, בהיקף של מיליוני אנשים, ומחלחל לכל פינה בעיר, ביום ובלילה. נערך 40 ימים לפני חג הפסחא, הקרנבל מתחיל באופן רשמי ביום שישי ומסתיים ביום שלישי שומן. עם זאת, חגיגות טרום קרנבל מתחילות לפחות שבוע מראש, ותימשכנה עד יום ראשון לאחר יום שלישי שומן.

הקרנבל בריו דה ז'ניירו שתחילתה במאת ה -17, כאשר האצולה פורטוגזית התקיימה מסיבות וחגיגות המבוססות על המסורות האירופיות האציליות שלהם. לאורך זמן, חגיגות אלה נספגים אלמנטים ספציפיים לתרבות ילידים ואפריקה, והגיעו לשיאו בתערובת ייחודית ומרהיבה ביותר הושפעה עמוקות מפולקלור אפרו-ברזילאי.

מעבר לקרנבל, בריו דה ז'ניירו מגוון רחב של ביטויים אמנותיים ויומיומיים נצנצים ברחבי העיר בכל יום בשנה, לעתים קרובות בהשראת העיר עצמה והנוכחות של אמנים רבים מספור, סופרים, מוזיקאים ו.

חשוב במיוחד בריו דה ז'ניירו, פלפל חנויות ספרים ברחובות העיר, אירוח במגוון רחב של אירועים אמנותיים חשובים, כגון השקות ספרים, קריאה, רסיטלים ודיונים. הם חללים של עירוב, שבו אנשים רגילים, אמנים, ואנשי רוח לפגוש ולחלוק רעיונות, ושבו ספרות ואמנות תערובת עם קפה, אוכל, מוסיקה, פנאי ודיון.

ריו פיתח גם לשבחים בעשורים האחרונים על תרומתה לעולם של אמנות חזותית. זה נובע בחלקו השקעה ציבורית ופרטית בגלריות ובתערוכות ברחבי העיר: Museu de Arte לעשות ריו (המוזיאון לאמנות ריו) נחנך בשנת 2013, ומארח תערוכות ואירועים מענגים לאורך כל השנה.Museu de Arte Moderna (המוזיאון לאמנות מודרנית), כמו גם בנקו תרבות Centro do Brasil (בנק מרכז תרבות ברזיל), מציע גם תכנית של תערוכות בינלאומיות מוכרות.

היבט נוסף של הרפרטואר התרבותי של ריו הוא התיאטרון שלה."תיאטרו העירוני," או התיאטרון עירוני, הוא אחד מהמבנים הבולטים ביותר בעיר. שנבנה בסגנון הבארוק בCinelandia בשנת 1909, זה בעיקר מציג קונצרטים, אופרות קלאסיות ובלט, כמו גם כמה תיאטרון מוסיקלי.OI המכון גם הקים שני תיאטראות בשכונות של פלמנגו ואיפנמה, פועל עושר של הופעות אמנותיות שונות, מתן תכנית נרחבת של תיאטרון לקהל צעיר ומבוגרים.


התרבות של העיר גם יכולה להיות מוגדרת כפעילות וגינונים של אנשיה כל יום. גרפיטי אמנות, סקייטבורד, דיג ועפיפון עף הם מרכיבים מרכזיים של החיים קריוקה עכשוויים, יחד תוך ביטויים מסוימים, מחוות, טעמים ונטיות יוצרים מרקם המשותף של חברה עשירה ואחידה.


"Jeito קריוקה," או דרך קריוקה, היא מונח מפורסם המשמש לציון דרך יצירתית, חיובית וגאונית שהאנשים של מכשולי גישת ריו ומצוקה.

מאפיינים אלה לצאת כמה שיותר מהאזורים האמידים של העיר כפי שהם עושים מהקהילות גבי הגבעות של ריו. יש שכונות עוני היסטוריה ומסורת שתמשיך יש להם תפקיד השפעה עצומה ביצירת האופי החיוני של העיר ארוכות, מגוונת ותוססת.


פיתוח מוגבר והשקעה בעיר הובילו ליצירה של אירועים שיש לי ספרות ללא ספק מתקדם, קולנוע ואמנות בזירה העולמית, וגישה מורחבת לתרבות בקרב התושבים של ריו.


"הפסטיבל של ריו", שהחל בשנת 1999, הוא אחד מפסטיבלי הקולנוע החשובים ביותר בעולם ויש לראווה כמה מהכישרונות הגדולים ביותר בכיוון, כולל קוסטה גבראס, João פדרו רודריגז, ושחקנים מפורסמים בעולם כגון סמואל ל 'ג'קסון, ג'רמי איירונס והלן מירן.

העיר מארחת יריד ספרים בינלאומי, שבו מחברים שותפים, מוכרי ספרים, אניני טעם, וחובבי לאסוף לגלות ולדון ספרות, המציע מרחב לתקשורת פרובוקטיבית ופורה בין אינטלקטואלים והציבור רחבים.

בכל שנה, ריו מחזיק Anima Mundi, פסטיבל סרטי אנימציה הקרנה פורצת וסרטי אנימציה מרתקים מכל רחבי העולם. הוכר על ידי האקדמיה הבינלאומית של אוסקרים, זה האירוע הגדול ביותר האנימציה באמריקה הלטינית, הפועל כפלטפורמה לאמנים החדשים והמקוריים ביותר בתחום.

לסוף שבוע אחד בכל חורף, ציירים, פסלים ואמנים חזותיים לזרוק פתוחים הדלתות של בתיהם ואולפנים בלב היצירתי של העיר - שכונת הגבעה היפה ובוהמית של סנטה תרזה - לאירוע שנקרא ארטה דה Portas Abertas (לפתוח דלתות אמנות).

מאז 2003, ריו דה ז'ניירו המדינה ארחה פסטיבל FLIP היוקרתי ביותר בעיר המקסימה והיסטורית של פאראטי.הפסטיבל הבינלאומי לספרות הביא יחד כמה מהסופרים העכשוויים האהובים ביותר וזכו לשבחים ביקורת, ובכלל זה ג'וליאן בארנס, דון דלילו וחניף קוריישי.


המדגיש את ההיבט הדתי של התרבות של ריו דה ז'ניירו, הפסל האיקוני של ישו הגואל נולים מלכותי מעל העיר, המסמלים ומעידים על הקשר העמוק בין Cariocas והאמונה הנוצרית - מצטיירת בזרועות פתוחות לרווחה, האנדרטה מזכירה לכל המבקרים שלהטבע בברכה של העיר ותושביה.


ברזיל היא מדינה מאוד דתית, ובגלל הגיוון של אוכלוסייתה, לעתים קרובות דתות לשלב השפעות מהקתוליות, פרוטסטנטיות, עבודת אלילים, אירופאי ספיריטיזם, אמונות ודתות ילידים וטכסים אפריקאים - המדגישה את הפתיחות למופת והשתלבות תרבותית של שני ריו דה ז'נרוושל המדינה כולה.

שתי השפעות העיקריות ביותר באמונה של האוכלוסייה הן הנצרות האירופית, והסקרמנטים ומנהגים שהגרו לארץ יחד עם העבדים האפריקאים. עד אמצע המאה ה -20 מעל 90% מהברזילאים היו קתולים, מה שהופך את המדינה למדינה הקתולית הגדולה בעולם, עם צמיחה מהירה בהאוונגלית פרוטסטנטי במהלך 50 השנים האחרונות.

חגים וחגיגות דתיים מתקיימים לאורך כל השנה במחווה לקדושים ותאריכים קדושים בעל חשיבות רבה בפולקלור ברזילאי והיסטוריה הקתולית. לאורך כל חודשי יוני, יולי ואוגוסט חלקים, ריו מארחת מגוון רחב של מפלגות חיצוניות ומקורות בכבודם של קדושים חשובים, החדירו חגיגות הקתוליות עם מוסיקה מסורתית ברזילאית ואפר-ברזילאית ומטבח, כגון מוסיקה forró ומגוון של מאכלים לאומיים מסורתיים.