גַסטרוֹנוֹמִיָה

מזון הוא מרכיב של השטיח של תרבות קריוקה מרכזי, ששיחק תפקיד חשוב בחיי משפחה ואינטראקציות חברתיות, ומעיד על ההתפתחות ההיסטורית של העיר.


תכשיטים הגסטרונומית בברים, מסעדות ושולחנות ארוחת ערב מייצגים חברה עשירה, ניסיוני ותרבותי בברכה. אני אוהב את RIO חושף כמה ממיטב המטבח מוגש במסעדות ברחבי העיר, משכונות יוקרה לשכונות עוני.ההיסטוריה וההתפתחות של מנות קריוקה יסוד נאספות בנפרד ומוצגות לצד פנימי חסוי ידע וטיפים.


תמונות ריו דה ז'נרו

מקורות, מסורות, ותרבות גסטרונומי


תפריט המטרופולין של ריו דה ז'נרו הוא במידה רבה תוצר של התפקיד החשוב שמלאה העיר בהיסטוריה של ברזיל, מושך ומאחדים תרבויות מכל הארץ ומכל העולם.

ריו דה ז'נרו היא הבירה הרשמית של האימפריה ושל הרפובליקה במשך מאות שנים, וזה לא היה בירתה הכלכלית ותרבותית דה-פקטו של ברזיל במשך רוב קיומה. ככזה, העיר ארחה פוליטיקאים, דיפלומטים, ותמלוגים כל להביא יחד טעמים שונים ורצונות הגסטרונומי, המשפיע על המטבח המקומי.

באופן דומה, תוצאה של הסחר ריו קדמה בברכה זרימה מתמדת של סוחרים, מהגרים, פוליטיקאים, ונוסעים מכל מקום בעולם - היום, גסטרונומיה בריו היא התוצאה של התרומות שלהם.

יחד עם השפעות אלה, מטבח קריוקה המודרני משלב גם תבלינים מקומיים ומתכונים, מעורבים עם שני הכנות אפריקאיות עתיקות ומסורות קולינריות פורטוגזית מסורתיות.התוצאה היא שיפור של מתכונים קונבנציונליים ויצירת מגוון רחב של מנות חדשות וייחודיות, עם השפעה אירופאית חזקה.

השפעת ילידים תרמה פירות רבים, זרעים, ואגוזים כגון קשיו, קסבה, טארו, תמרהינדי, דובדבן, דקל, jaboticaba, ג'מבו, וsapodilla. האפריקנים היו אחראים על בישול בברזיל הקולוניאלית, והם הציגו שעועית, מאכלים הלאומיים הטיפוסיים ביותר, פפריקה חריפה, כף-שמן זית, שרימפס המיובש, בטטות, במיה, ועשבי תיבול שונים המשמשים לתבלין - חלק מהמתכונים האפריקאים המקוריים אלה עדיין הוכן בהנצחה מקומית חשובה, כגון יום Palmares זומבי מפלמארס דוס.

גסטרונומיה קריוקה חייבת לפורטוגל רוב המתכונים האירופיים הבסיסיים שלה למאכלי בשר ופירות ים, סלטים, מרקים, קינוחים, ממתקים ויבשים - פורטוגזית מאוד קידם את הצריכה של חיטה ואורז עם בשר בקר, כבש, חזיר, דגים, מרקים, פירות, וירקות.


במהלך 450 השנים של העיר של קיום, תושבי ריו פיתחו התלקחות קולינרית נפלאה, בשילוב השפעות, טעמים ומרקמים מאפריקה ואירופה, כגון feijoada, בקלה ורבים מנות טעימות מצפון מזרח ברזיל, התאמתו לבישול וילידים מרכיבים כגון קסווה וקוקוס.בשנים האחרונות יותר, במגוון רחב של תרבויות קולינריות בינלאומיות השתרש, כמו סושי יפני, אמפנדס מקסיקני וקרפ הצרפתי.


מברים מקסימים ועליזים נקראים מזון נוחות המכירה 'botecos' למטבח ניסיוני high-end, צלחות ברזילאיות מסורתיות למטבח בינלאומי אקזוטי, יש מסעדות ברחבי העיר שתתאים לכל מצב רוח וחיך.

גלובליזציה, והשגשוג הכלכלי ברזילאי האחרון העשירו עוד יותר השפעות קולינריות זרות, ותוך השמירה על מקוריות שלה, גסטרונומיה קריוקה עכשיו הרחיבה באופן משמעותי לכוללת כמה מתכונים מתוחכמים להפליא. הגסטרונומיה של היום הגיעה חשיבות כזו בריו לגרום ליצירה של מגוון רחב של פסטיבלים שנתיות קולינרית ותחרויות כמו הפסטיבל Gastronomico של ריו, ריו Degusta, ואירוח של 'עולמות הפסטה קונגרס.

מטבח ברזילאי הוא כיום אחד העשיר ביותר בעולם, ואילו מאכלים אזוריים טיפוסיים יכולים להשתנות במידה רבה בכל רחבי שטח ברזילאי, בfeijoada ריו דה ז'נרו בולט, יחד עם מרק 'Veloso Leao' השרימפס.


פיג'ואדה.", המאכל הלאומי של ברזיל הגיע למעמד של רוב המאכל הלאומי הטיפוסי וזה ידוע ביותר מחוץ לברזיל וסמל של מטבח ברזילאי.


ישנם ארבעה סוגים עיקריים של מסעדות בריו דה ז'ניירו - rodizios, churrascarias, קילו, וא-לה-קארט ". בהתחשב בכל סוג של מזון, כל סוג של מסעדה מציע לקחת ייחודי וניסיון בדרך המנות מוגשות ונהנו.

Rodizios הם מוסדות מאוד פופולריים שבו מחיר קבוע טעון וקורסים בלתי מוגבלים מוגשים לשולחן ללא תשלום נוסף - משקאות, קפה וקינוחים בדרך כלל יחויבו בנפרד. Rodizios באמת אהב בריו, ואפילו מסעדות רגילות יכולות להמיר לrodizios לסוף השבוע: בעובדה, כמה מסעדות יוקרה מבוססות היטב מציעות כעת rodizios בשעות הצהריים.

הנפקות rodizio אופייניות כוללות פיצה, מנות ראשונות, פסטות, בשר ו. באזורים תיירותיים כגון rodizios איפנמה וקופקבנה של סושי יותר ויותר זמינים כעת. Rodizios יכול לנוע בין סועדים במחיר סביר מאוד ופשוטים למסעדות יקרות מאוד ויוקרתיות.

Churrascarias הוא סוג של rodizio, אבל הם מתמחים בהגשת בשר ובגלל הפופולריות שלהם הקיצונית מסווגות בדרך כלל היא ברמה שלהם - במסעדות אלה מלצרים באים ברציפות לשולחנות ופורסים סוגים שונים של בשר ישירות לתוך הצלחות של הלקוחות .אות נייר אדומה וירוקה ניתנת ללקוחות לאותת המלצרים גם לשמור או מפסיקים להגיע.

Churrascarias מציע גם מזנון שולחן שבו לקוחות יכולים שירות עצמי צד מנות נוספות שונות כגון ירקות, פסטות, ריזוטו, לחמים, גבינות, נקניקים, מרקים, ותבלינים. Churrascarias גבוהה הסוף כולל גם דגים וסושי על שולחן המזנון - לטבעונים, אפשר ללוות חברי אוהבי בשרם וליהנות מארוחה ללא בשר מלאה רק עם התוספות. Churrascarias גבוהה הסוף לשרת בשרים מיוחדים, כגון ארנבת ויען ללא תוספת תשלום, אבל הכלים האלה לא יכולים להיות בתפריט וצריכים להישאל במיוחד עבור - משקאות, קפה וקינוחים לא כלולים במחיר הקבוע ו בדרך כלל יקר בהשוואה למחיר של הקורסים.

קילו מסעדות שבו לקוחות לשרת את עצמם בשולחן מרכזי ולאחר מכן לשקול את הצלחות שלהם ולקבל יחויבו בהתאם לפי משקל. קילו לעתים קרובות מציע שיעור 'fixo', המאפשר למנות בלתי מוגבלות במחיר קבוע - בדרך כלל שיעור זה אינו ברור, גלוי או מפורסם ויש התעניין. רוב קילו churrascaria בסיסי, כמו גם, המציע מגוון נחמד של בשרים. קיצוצים אלה בדרך כלל ממוקמים בנפרד משולחנות האוכל הראשיים, ובשר נחתכים ומוכן להזמין.

קילו גבוהה הסוף מציע גם סושי כחלק מהמזנון - בנוסף, הם יכולים להציע סשימי סלמון או טונה, אבל אלה חייבים להיות ביקשו במיוחד עבור ומשוקללים בצלחת נפרדת, והם מחויבים בשיעור גבוה יותר.

-לה-קארט הם המסעדות טיפוסיות שבו מנות מסודרות מתפריט קבוע - יש מגוון גדול של מסעדות-לה-קארט בריו, המגישה מנות החל ברזילאי טיפוסי לאסיה, פיוז'ן, אתני, וטבעונית עכשוויים.


מסעדות מגוונות מבחינה תרבותית ודמיון '-לה-קארט' כי הקו ברחובותיה של העיר הן עוד דוגמא מצוינת ליצירה מקומית. אוכל יפני הגיע עם הזרם הגדול של מהגרים יפניים בתחילת המאה ה -20 ואפשרות אופנתית בקרב Cariocas הפכה מאז.


מטבח צרפתי, על כל צורותיה והרבה התחכום שלה, יש גם אימץ בזרועות פתוחות לרווחה על ידי האנשים של ריו דה ז'נרו. מסעדות קרפ בשפע, וניתן למצוא מאכלי גורמה פריזאיים במסעדות בבלון וקופקבנה.

מסעדות רבות מציעות מנות וטעמים מכל רחבי ברזיל, כמו גם רחב יותר בדרום אמריקה, מגישת אוכל פרואני מענג ממוצא האינקה. ריו דה ז'ניירו אימץ מגמות קולינריות אחרות לאורך השנים, עם מגוון רחב של מסעדות צמחוניות וטבעוניים מסוגננות והמצאה.


בהערכה מלאה של הזיקה הגדולה 'Cariocas וחיבה לאוכל ומוסיקה, ברים ומסעדות בריו לשזור נפוץ שני, לספק ללקוחות עם מופעים מוזיקליים לחיות כפי שהם אוכלים. רבים מהברים והמועדונים כי הקו ברחובות של שכונות כמו הצעת לאפה מהפנטת סמבה מראה עם תפריטים מסורתיים לצד.


בריו דה ז'נרו, התרבויות קולינריות העשירה של העולם הם התמזגו יחד עם טוויסט שובב, יצירת תפריט קריוקה ייחודית מגוון ודמיון.

בשם 'פיג'ואדה.", "המאכל הלאומי של ברזיל הוא תבשיל שעועית שחור, המכיל עד שלוש-עשרה סוגים שונים של קיצוצי חזיר ונקניקיות, כמו גם ירקות אופציונליים. היסטוריונים רבים מאמינים שזה נובע מתבשילים נצרכו בדרום אירופה בעת הקולוניזציה פורטוגזית.השעועית והבשר, מבושל במשך שעות, עשירים, קרמיים וייחודיים ומסעדות ברחבי העיר להתחרות לייצר דגימה מאוד הטובה של מעדן ברזילאי זה.

ברביקיו הברזילאי המפורסם, שנקרא "Churrasco" נולד במדינה הברזילאית של ריו גרנדה דו סול, כאשר איכר בקר החלוצים החליט בשר גריל על שיפודי עץ על אש, מתובל באופן בלעדי על ידי מלח גס. בעוד ברביקיו לעתים קרובות ארח בבתים, מסעדות בשר בגריל שבאמת הרוויחו ריו התהילה שלה.מערכת 'rodízio' (הסיבוב) היא מה שמעניק Churrascarias האופי הייחודי שלהם וערעור - זרם מתמשך של נתחי בשר עסיסיים שהביא לשולחנות של לקוחות ופרוסים לנגד עיניהם, מלווה במגוון רחב של תוספות, סלטים, מאפים,וסושי.

פורטוגזית הוצגה לראשונה תרנגולות לברזיל בתחילת המאה ה -20 ותחילת aviculture בארץ היה ידועה כ'caipira frango ', כלומר' עוף כפרי ". היום, ברזיל היא אחד היצואנים הגדולים ביותר של בשר העוף בעולם. בכל רחבי ריו, ניתן למצוא עדות לכך שCariocas הם שפים עוף בקיאים וצרכנים, ושכלל את אמנות סתימות, כמו גם קיצוצים בגריל במומחיות. ההליכה ברים וחנויות עבר, ברכו תושבים ומבקרים באופן קבוע על ידי הריח העשיר ומפתה של כל תרנגולות בגריל.


יש ריו דה ז'נרו היסטורית דיג ארוך, ובזמן אחד החזיקה בתואר של תשואת הדיג הגבוהה ביותר של כל המדינות. "בקליאו ', או בקלה, דג פופולרי מאוד בברזיל, ועכשיו המילה מתייחסת למאכל לאומי מושחז בעדינות, נהנה מפורסם בחג המולד. בקליאו הוצגה לברזיל על ידי בית המשפט פורטוגזית בתחילת המאה ה -19.


מספר מרשים של ארוחות פירות ים מגיע מצפון מזרח ברזיל. "מוקקה דה Peixe," תבשיל דגים שמקורו משבטי ילידים באהיה, מבושל באופן מסורתי בסיר חרס, עם חלב קוקוס, שמן דקלים ובחירת בחירה של דגים. "Acarajé 'הוא מאכל אפריקאי-ברזילאי נפלא ייחודי עשוי משעועית שחורה עיניים, בצל, מלח מסורתי ושמן דקלים, שנרשם לראשונה באהיה בשנת 1916. המרכיבים התגלגלו לכדור, קצת כמו פלאפל, אשר לאחר מכן לחתוךבמחצית ומוגש עם מילוי של עלים של כף אווז, שרימפס מאודה, פלפל וסלט.

Cariocas אוהב המאפים, ממתקים והחטיפים שלהם, אשר ניתן למצוא כמעט בכל בר, מסעדה ובית בעיר. הם אכלו על שולחנותיו של כמעט כולם, מחנויות קטנות בחלק העליון של שכונות עוני, לארוחות ערב שמפניה מתוחכמות במחוז יוקרתי לבלון. אחת האהוב ביותר של המאפים המלוחים הברזילאים הוא 'coxinha', דמעה-טיפה בצורה, מלא עוף, בצק רך, מצופה בפירורי לחם, אמר כי מקורו מסאו פאולו בסוף המאה ה -19. זה לצד זה עם coxinha, תמיד אפשר למצוא מגוון רחב של 'פאסטייש', או מאפים. אלה מלאים בשתי סתימות מסורתיות ועכשוויות, כוללים לרוב גבינה, בשר חזיר, בשר טחון וסרטנים.

"Brigadeiro 'הוא ארכיטיפי הברזילאי מתוק - האורח המנוון בכל צד והפינוק הפופולרי בארונות" Cariocas. זה כמהין רך ומפנק יצר של חלב מרוכז, שוקולד וחמאה, מצופה בפירורים.פירוש השם, בריגדיר ", כמחווה לתת אדוארדו גומז שניהלה עבור נשיא הרפובליקה בשינה 1946. מתוקה וחטיפים מלוחים היא במובנים רבים המרכיב העיקרי של תזונת ברזיל איאן, ומשהו שCariocas מרגיש גאווה גדולה על.


מי שמבקר בריו דה ז'ניירו יהיה בירך על ידי 'קפיריניה' מפתה - הקוקטייל ברזילאי המפורסם עשוי לימון, קרח כתוש, סוכר ו'קשאסה, 'רוח קני סוכר. יש גם פיתולים טעימים על הקלאסי, באמצעות וודקה במקום פרי קשאסה ותשוקה, קיווי או מנגו במקום לימון.


הנפקות הפרי של ברזיל הן חלק מהמתוק והעסיסי ביותר בעולם כולו. בשם 'sucos', יש מגוון עצום של מיצי פירות טריים על ההצעה בריו: מהתפוזים והתפוחים המסורתיים, לאפשרויות טרופיות יותר של גויאבה, פפאיה, מנגו ופרותי עץ לחם. מיצי פירות הם מרכיב מאוד פופולרי של דיאטת קריוקה וסגנון חיים. מים קוקוס הוא יקירם של תושבי ריו, וניתן לקנות מכל ספק קיוסק או רחוב חוף.

"Acai 'הוא' סופר-מזון 'טרופי מהולל שניתן לצרוך במספר צורות שונות, כוללים מיצים, שייקים וסורבטים - לעתים קרובות זרועים גרנולה מתוקה ופריכה, בננה, תותים ודבש.

לא משנה מזון או האירוע, בירה הייתה משקה ציון דרך בריו במשך זמן רב, שבו חזרה את הרשומות הראשונות של מועד הצריכה שלה למאה ה -17. כיום, בכל אירועים גדולים חברתיים, מסיבות רחוב וכיכרות הומות, רוכלים למכור פחיות ובקבוקים מקופסאות גדולות, ניידת קרח ומקומיים עומד. באופן מסורתי, חשוב כמו האיפור של הבירה, כך היא הטמפרטורה שלו: יותר קר יותר טובה!