מוסיקה

מפורסם ברחבי העולם למוזיקה הייחודית, תוססת ותרבותי רחבה שנתנה ללידה, ריו דה ז'ניירו נשאר אחת הערים החשובות ביותר לפיתוח וההפצה של ז'אנרים חדשים וישנים.


אני אוהב את RIO בוחן תקופות חשובות בהיסטוריה המוזיקלית העמוקה של העיר, מציג כשרון חדש וישן ומסירת מידע על קונצרטים קלאסיים ומופעים, פסטיבלים ומסיבות על פני מגוון רחב של מקצבים כמו סמבה, forró, ג'אז, Chorinho, Maracatu, ועוד.


תמונות ריו דה ז'נרו

חלק חיוני של תרבות קריוקה


מוסיקה היא חלק חיוני של תרבות קריוקה - לא פחות חשוב כמו החופים והיערות שיברכו את ריו דה ז'נרו, מוסיקה בריו מחלחלת בכל היבט של חיים בעיר.

כעיר שחיה, נושם ומהלכים במוסיקה, ריו דה ז'ניירו מאופיין ברחבי העולם כולו כמקדש לחובבי פעימות ומלחינים - קשור לדת, זהות, חגיגות ודרך החיים שלמה, מוסיקה מוצאת מקצבים ותפקידים חדשיםביום הנשמה של העיר ולילה.

כזה הוא את החשיבות של מוסיקה בריו, שממשלת העיר מארגנת באופן שיגרתי ונותנת חסות לקונצרטים בחינם ופסטיבלים: מעלה ומגיעים אמנים, כמו גם כוכבים ברזילאים ובינלאומיים מפורסמים, באופן שיגרתי לשחק באירועי עיר במימון. כוכבים כגון הרולינג סטונס, רוד סטיוארט, האפונה העיניים השחורה, לני קרביץ, David Guetta, סטיבי וונדר, ורוברטו קרלוס שכל שבוצע בהופעות חינם בקופקבנה או חוף איפנמה - איסוף קהל עצום ונהניתי מהצלחה מרהיבה. ערב של כל השנה החדשה, מגוון רחב של קונצרטים בחינם מאורגן במספר מקומות ברחבי ריו דה ז'ניירו, בברכה שני השחקנים וקהל מכל רחבי העולם.


זמרים ומוזיקאים מקומיים, לאומיים, או בינלאומיים, תמיד נתנו כבוד רב ותשומת לב - כמה רחובות, שדרות ופארקים חשובות בריו דה ז'ניירו נקראות על שם מנהיגים מוזיקליים קריוקה, הזוכים להערכה רבה כאגדות והשראה.


אנטוניו קרלוס ג'ובים, סופר של אולי השיר "Garota דה איפנמה," רוב מפורסם בעולם המורכב בעיר, הוא נערץ על ידי בברכה כל מבקר ובמתוך השטח של ריו דה ז'נרו, כמו שדה התעופה הבינלאומית המקומית נקראות על שמו. אחד הרחובות המסורתיים ביותר במחוז ציון הדרך של איפנמה נקרא על שמו של יניקיוס דה Moraes, מחבר משותף של אותו השיר.

שירים התחבקו ושרו ברחוב, יחד עם מכונית חולפת, או בברים קריוקי הרבים שפלפל העיר. זה לא נדיר לחזות בקהל קטן פתאום לשיר או לרקוד לשיר פופולרי רק לשם ההנאה שלו, בבר, על החוף, או ביריד.


בדומה למה שהחופים של ריו לעשות, מוסיקה בריו דה ז'ניירו לעתים קרובות מגשר על הפער בין גילים ומעמדות - במהלך קרנבל, סמבה היא אקולייזר חברתי ברור, וכל ימות השנה לעתים קרובות צעירה והקשישים לשיר ולרקוד לקצב של אותו שירים, באותם מקומות.


Cariocas אוהב מוסיקה ואוהבת את העיר שלהם - כתוצאה מכך, רב של המילים של שירי פופ רבים, יצירות סמבה, בוסה נובה ועומדות ריו דה ז'ניירו, או האהבה שלהם לעיר הנפלאה. מצטייר בדרכים רבות ואוהבות, ריו דה ז'ניירו היה, וממשיך להיות, קריוקה המוזה המפורסמת ביותר.

ראשיתה בסוף המאה התשע-עשרה, קצב המפורסם ביותר שנולד בריו דה ז'ניירו הוא סמבה, עשתה אפילו יותר פופולרי בחגיגות קרנבל בעל שם העולמי. עם זאת, בוסה נובה ג'אזי גם נוצרה בעיר וקיבלה המון תשומת לב הבינלאומית מאז שיר 1,962 להיט "Garota דה איפנמה". מאוחר יותר, פאנק קריוקה, נולדה בשכונות העוני של ריו בשנת 1980, הפכה ביטוי חשוב והפופולרי של תרבות המקומית.

סמבה היא פנינה גדולה באוצר המוזיקלי של אנשי קריוקה, אבל זה לא רק אחד - מגוון רחב של תערובות ומנגינות אחרות להביא חיים המגוון הרחב של רגשות ולתאר את הצדדים המהפנטים לאישיות של העיר המחניקה הזה.

הקרנבל הוא הזמן לסמבה, וסמבה היא קולו של הקרנבל - עדיין, מנגינה שאין לטעות זה נמצאת ברחבי העיר במשך כל השנה. סמבה היא הצליל הלאומי של ברזיל, והוא מגוון למקצבים רבים אחרים וביטויים מוזיקליים, כגון "סמבה דה Breque," סמבה עם קצב מאוד מסוים שבו הזמר עשוי להציג דמות חדשה, להפוך את מונולוג הומוריסטי קצר או לדקלם הודעה בהקשר של ההרכב.גרסת סמבה של בלדה, עם הריקודים ושמחים טוויסט למילות הרומנטיים, היא התוצאה של סמבה Canção ", שהפך פופולרי למדי סביב 1950 ואספו מספר רב של תומכים, שני יצרנים וצרכנים. כמו כן הוא התייחס לכאמצע השנה סמבה, משום שהוא נמצא בדרך כלל מחוץ לעונת הקרנבל.

נולד משילוב רופף בין ג'אז וקצב סמבה רך, בוסה נובה היא יצירת קריוקה איקונים שנתנו השראה לאלף אמנים מרחבי העולם, ועם השפעה שממשיכה עד היום.

שקט ומתוחכם, השם עצמו פירושו "דרך מיוחדת חדשה של עשיית מוסיקה" כמו "בוסה" הוא במוקדמות של דרך קריוקה, ו" נובה "מציינת חידוש והתפתחות. כך João Gilberto, טום ז'ובים ויניקיוס דה Moraes, בין כוכבים רבים אחרים וגאונים מוסיקה, שנוצרו בשנת 1950 בקצב שהיה לשאת תחושה עדיין לא ידועה לעולם.

שני ספינים של שיא מספיק למילות "בוסה נובה" לבוא זורמים מהלב של אדם לאוזניו של אחד - זה האפקט שז'אנר מסוים יש לכך על מי שמרגיש את זה, כמו קצב יכול להחליק את כל הקצוות וקסם המקוםקהל בארץ של שמחה, חום וצבע: קופקבנה.


קולות היקרים של משפחה, חברים, מפגשים שמחים וספונטניות למפלגות שריו דה ז'נרו ידועה יכולה להיות מזוהות עם Pagode, סגנון מוסיקלי אהב היטב ונתמך, אשר מאחד ומרחיב את כל המאפיינים האהובים ביותר של סמבה - הקצב והמילים, עם התחושה וההזדמנות כרוכות בקהל גדול וקטן בשיר אחד נלהב.


להיות חברותיות אחד המאפיינים התרבותיים המשמעותיים ביותר של אנשי קריוקה, כשזה מגיע להנות ממוסיקה כולם מצטרף למפלגה, בין אם הוא עושה את זה או לשיר יחד: בריו הטבע החברותי של מוסיקה הוא בעל חשיבות עליונה כהוא קצב עצמו.

פעימה מודרנית יורד משכונות העוני והשתלטות על תחנות רדיו ומועדוני הלילה היא קריוקה פאנק, לפעמים רק בשם "פאנק". פעימה זו כוללת רכיבים אלקטרוניים קצביים מ, סמבה, היפ הופ וראפ. זה מאוד פופולרי בקהל בזכות הצעירה לשירים הקליטים ומבצעים בולטים, כמו גם תערובות שנוצרו על ידי DJ של שפתיל הז'אנר עם נציגים אחרים של מוסיקה לריקודים בעולם הזה.


ריו דה ז'נרו היא ביתם של מעל 160 שכונות, ובאופן טבעי רבים פיתח זהות מוזיקלית ברורה - להיות זה במונחים של מפעלים, מקצבים מקומיים פופולריים, או שניהם.


שכונות מסוימות מסומנות במיוחד על ידי התופים, כגון לאפה, מרכז הבוהמה של העיר, שבו כמה מהמסעדות הטובות ביותר פורמלי והברים נמצאים. רבים Cariocas ומבקרים לבחור לאפה להצטרף בכיף של ריקודים ומתענגת התענוגות של ריו.בחלק זה של העיר ציון הדרך נמצאים כמה מהמפעלים המפורסמים והמסורתיים ביותר שבו גרה בסמבה, ובו כולם מקבל נעקץ על ידי דבורת הריקודים.

מחוזות אחרים מתמקדים בambiances וסגנונות שונים - איפנמה היא ביתם של מספר מפעלי בוסה נובה המסורתיים, ומארחי הופעות חיים מדי יום. גם באיפנמה, כמה מרכזי תרבות וחנויות, שבו מבקרים יכולים למצוא ספרים, תקליטים ומזכרות מההיסטוריה וחייהם של המעריכים הגדולים ביותר והז'אנר עצמו.

תעשיית המוזיקה הברזילאית היא עצמית קיימא: יש מספיק נגנים ומלחינים בסצנה לייצר משהו לכל טעם בקהל ש, בהתחשב בקהילה הגדולה והמגוון הרחב של ז'אנרים, הוא הישג ראוי לציון. זו גם הסיבה לכך שמוסיקה ברזילאית ידועה כל כך טובה בעולם, ומדוע האיכות שלה היא כל כך גבוהה וחתימתו כך שאין לטעות.


מוסיקה חיה בריו דה ז'ניירו היא עוד אחד מהסמלים הגדולים של העיר, והוא חגג כמו סוכר לחם ההר, הפסל של ישו הגואל, או המדרכה השחורה ולבנה של קופקבנה שמש.


קונצרטים או אירועים מוזיקליים בקנה מידה גדולה הם רק חלק מהנוף המוזיקלי של העיר - בין אם זה לחוגג את תחילתו של שלב, חג לאומי או מקומי, מזמר לנצחון של קבוצת כדורגל או לחגיגות דתיות, Cariocas בשמחה להצטרף לבם ו קולות במקהלות ספונטניות.

מוסיקה בריו היא חלק בסיסי של הזהות של קריוקה - הבנה זו מאפשרת מבקר להבין טוב יותר את חיי העיר, וליצור קשר עמוק יותר עם המקומיים. לדעת קצת על התרבות המוזיקלית של ריו דה ז'נרו ומורשת יקבל החיוך הגדול ביותר, החם ביותר מכל קריוקה.